Vacantia

Pokochaj WodęChcielibyśmy przedstawić terminy oraz w skórcie opisać miejsca, w których zorganizujemy latem obozy. Nie będziemy pisać informacji, które możecie znaleźć w internecie, a podamy w większości te, które są istotne dla podjęcia trafnego wyboru.
Prosimy nie zgłaszać na obóz dzieci, które posiadają naganną, nieodpowiednią lub poprawną ocenę z zachowania na koniec I semestru, nie będą przyjęte. Za utrudnienia przepraszamy.

 • Osłonino
  • 15.07-24.07.2024 oraz 26.07-04.08.2024 Profil ogólny i windsurfingowy
   Osłonino - to spokojne miejsce nad Zatoką Pucką, kilka kilometów dalej, w niesamowitym w tłoku kłębią sie amatorzy sportów wodnych, w szczególności kitesurferzy i windsurferzy.
   Od ponad dziesięciu lat jest ulubionym miejscem wypoczynku młodzieży i dzieci, które lubią obozy profilowe. Głównym profilem, z racji miejsca jest obóz windsurfingowy.
   Wyjazd do Osłonina szczególnie podoba się nastolatkom oraz osobom gustującym w wycieczkach, gdyż poza zajęciami profilowymi często jeździmy nad morze i do okolicznych miejscowości.
   Uczestnicy wypoczynku zakwaterowani są w dwóch pensjonatach, dzieci w jednym, a młodzież w drugim, co szczególnie cenią ci drudzy.
   Zajęcia profilowe odbywają się najczęściej w "bloku zajęć" do obiadu, a po obiedzie i kolacji grupy (zakwaterowane w jednym tym samym pensjonacie) przebywają razem.
   Dodatkowo organizujemy profil ogólny, na który uczestnicy zabierają swoje rowery i na nich jeżdżą na krótkie wycieczki.

   Sugerowany wiek uczestników to 10lat i więcej. Pełnoletność nie ogranicza możliwości udzału w obozie.

   Czytaj więcej

 • CzłuchówBrak wolnych miejsc
  • 01.07-05.07.2024 i 06.07-10.07.2024 Pięciodniowy obóz adaptacyjny. Dla dzieci, dla których jest to pierwszy wypoczynek poza domem.
  • 01.07-10.07.2024 Profil ogólny. Mający na celu pokazanie różnorodnych sposobów na aktywne spędzenie wolnego czasu
   Człuchów - ulubione miejsce wypoczynku dzieci młodszych do ukończenia szkoły podstawowej, chociaż w ostatnich latach zauważyliśmy zwiększone zainteresowanie wypoczynkiem młodzieży w tym miejscu.
   W ośrodku położonym nad jeziorem Rychnowskim nie brakuje atrakcji i nawet osoby z dużą nadwyżką energii będą się jej mogły pozbyć. Ośrodek stworzony jest do wypoczynku dzieci i młodzieży. Duży teren zapewnia swobodę i możliwość aktywnego spędzenia wolnych chwil bez przeszkadzania innym i odwrotnie.
   Sporty wodne, bananabus i inne zabawki za motorówką, rowery, piłka nożna, siatkowa i koszykowa, badminton, batut, tenis stołowy. gry i zabawy terenowe, slackline, park wodny i linowy, a także ogniska, dyskoteki i karaoke to nie wszystkie atrakcje jakie spotkają dzieci decydujące się na wyjazd do Człuchowa.
   Tutaj organizujemy profil "Krótka Przygoda" będący skróconą wersją programu ogólnego, a przeznaczonego dla najmłodszych, dla których jest to pierwszy obóz.

   Czytaj więcej

 • Spływ kajakowy rzeką Drwęcą na trasie Brodnica - Kaszczorek/Toruń
  • 06-09.08.2024.

   Od wielu lat nasi obozowicze mają okazję brać udział w jednodniowych spływach kajakowych.Tym razem chcemy pokazać Wam uroki jakie niesie wielodniowy pobyt "na rzece".
   Spływ Drwęcą na planowanym przez nas odcinku jest zaliczany do odcinków łatwych. Wybrane przez nas odcinki rzeki są uznawane za najbardziej atrakcyjne widokowo. Oprócz obcowania z przyrodą nie brakuje na szlaku miast i miejscowości z licznymi atrakcjami. Codziennie planujemy spędzać w kajaku około 5godzin, w tempie rekreacyjnym.
   Spływ ma charakter wakacyjnej przygody. Wyprawę zaczniemy od podróży pociągiem. Codziennie w innym miejscu będziemy zakładać obozowisko i samodzielnie przygotowywać posiłki z dostarczonych produktów. Wieczory będziemy planować uwzględniając pomysły uczestników.
   Spływ planujemy zakończyć w miejscowości Kaszczorek, a przy sprzyjających warunkach na Wiśle i zainteresowaniu uczestników, na Bulwarze Filadelfijskim w Toruniu.
   Oferta skierowana dla młodzieży uczącej się, urodzonej w roku 2008 i starszej. Pełnoletność nie ogranicza możliwości udzału w spływie.

   Czytaj więcej