Vacantia

Ucz się, baw i odpoczywaj razem z nami.


Z nami zrealizujesz "Bon Turystyczny"


Chcielibyśmy przedstawić terminy oraz w skórcie opisać miejsca, w których zorganizujemy latem obozy. Nie będziemy pisać informacji, które możecie znaleźć w internecie, a podamy w większości te, które są istotne dla podjęcia trafnego wyboru.
W tym roku, podobnie jak w poprzednim, postanowiliśmy zrezygnować z organizacji obozu w Darłówku i w Hiszpanii ze względu nadal nieustabilizowaną sytuacją z COVID-19.
Zdecydowaliśmy, że obozy przeprowadzimy w miejscach, w których nie będziemy zmuszeni kontaktować się z innymi (obcymi) grupami.

 1. Osłonino
  • 18.07-27.07.2022 (10dni) oraz 28.07-05.08.2022 (9dni) Profil ogólny i windsurfingowy
   Osłonino - to spokojne miejsce nad Zatoką Pucką, kilka kilometów dalej, w niesamowitym w tłoku kłębią sie amatorzy sportów wodnych, w szczególności kitesurferzy i windsurferzy.
   Od ponad dziesięciu lat jest ulubionym miejscem wypoczynku młodzieży i dzieci, które lubią obozy profilowe. Głównym profilem, z racji miejsca jest obóz windsurfingowy.
   Wyjazd do Osłonina szczególnie podoba się nastolatkom oraz osobom gustującym w wycieczkach, gdyż poza zajęciami profilowymi często jeździmy nad morze i do okolicznych miejscowości.
   Uczestnicy wypoczynku zakwaterowani są w dwóch pensjonatach, dzieci w jednym, a młodzież w drugim, co szczególnie cenią ci drudzy.
   Zajęcia profilowe odbywają się najczęściej w "bloku zajęć" do obiadu, a po obiedzie i kolacji grupy przebywają razem.
   Dodatkowo organizujemy profil ogólny, na który uczestnicy zabierają swoje rowery i na nich jeźdźą na krótkie wycieczki. W tym roku nie utworzymy profilu tanecznego, ale nie przeszkadza to, aby osoby zainteresowane tańcem nie mogły przyjechać do Osłonina.
   Fakultatywnie odbywać się będą zajęcia taneczne, dla wszystkich zainteresowanych.

   Czytaj więcej

 2. Człuchów
  • 27.06-06.07.2022 oraz 07.07-16.07.2022 Profil ogólny.
  • 27.06-03.07.2021 oraz 07.07-13.07.2022 Dla dzieci, dla których jest to pierwszy wypoczynek poza domem, siedmiodniowy obóz adaptacyjny.
   Człuchów - ulubione miejsce wypoczynku dzieci młodszych do ukończenia szkoły podstawowej, chociaż w ostatnich latach zauważyliśmy zwiększone zainteresowanie wypoczynkiem młodzieży w tym miejscu.
   W ośrodku położonym nad jeziorem Rychnowskim nie brakuje atrakcji i nawet osoby z dużą nadwyżką energii będą się jej mogły pozbyć. Ośrodek stworzony jest do wypoczynku dzieci i młodzieży. Duży teren zapewnia swobodę i możliwość aktywnego spędzenia wolnych chwil bez przeszkadzania innym i odwrotnie.
   Sporty wodne, bananabus i inne zabawki za motorówką, rowery, piłka nożna, siatkowa i koszykowa, badminton, batut, tenis stołowy. gry i zabawy terenowe, slackline, park wodny i linowy, a także ogniska, dyskoteki i karaoke to nie wszystkie atrakcje jakie spotkają dzieci decydujące się na wyjazd do Człuchowa.
   Człuchów z racji organizowanego od wielu lat profilu żeglarskego pt. Optymistyczna Przygoda, daje możliwość rozpoczęcia przygody z żeglarstwem, aby w starszym wieku w Osłoninie uczyć się windsurfingu.
   Tutaj także organizujemy profil "Krótka Przygoda" będący skróconą wersją programu ogólnego, a przeznaczonego dla najmłodszych, dla których jest to pierwszy obóz.

   Czytaj więcej

 3. Stare Jabłonki
  • 07.08-13.08.2022 Profil ogólny.
   Stare Jabłonki – to dla nas nowe miejsce, położone pomiędzy Ostródą i Olsztynem, w bardzo malowniczym terenie. Zamieszkanie w pawilonach w pokojach 2 i 3 osobowych, z pięknym widokiem na jezioro, nad którym są bezpośrednio usytuowane.
   Wyjazd dla kameralnej grupy, maksymalnie 30 osób. Mazury rozpieszczają dużą ilością jezior, lasów. Są tu idealne warunki do uprawiania aktywności na kajakach, rowerach. O nudzie nie może tu być mowy. Także tradycyjne zabawy na dmuchanych zabawkach za motorówką nie ominą obozowiczów. W planach mamy także zwiedzanie pobliskich miast i atrakcji turystycznych. Ostróda, Olsztyn, szlak kanału elbląskigo, pochylnie, śluzy.
   Ośrodek i wyjazd zarówno dla dzieci jak i młodzieży. Krótki, bo 7 dniowy wyjazd będzie bogaty zarówno w zwiedzanie, jak i aktywny wypoczynek.
   Ośrodek jest typowo kolonijny. Warunki mieszkaniowe dobre. Jedyną niedogodnością mogą być wspólne prysznice i toalety na korytarzu. Sądzimy jednak, że zarówno atrakcje jak i wyjątkowe położenie ośrodka nad jeziorem Szeląg Mały dadzą nam mnóstwo wrażeń i wspomnień i to miejsce wpiszemy na dłużej w nasz grafik wakacyjny.

   Czytaj więcej

 4. .