Vacantia

Ucz się, baw i odpoczywaj razem z nami.

Chcielibyśmy przedstawić w skórcie miejsca, w których organizujemy obozy. Nie będziemy pisać informacji, które możecie znaleźć w internecie, a podamy w większości te, które są istotne dla podjęcia trafnego wyboru.
Obóz letni Osłonino 2019Pokaż galerie Osłonino to spokojne, ciche miejsce nad Zatoką Pucką. Kilka kilometrów dalej kłębią się amatorzy sportów wodnych, w szczególności kitesurferzy i windsurferzy.
Od prawie dziesięciu lat jest ulubionym miejscem wypoczynku młodzieży i dzieci, które lubią "obozy profilowe". Każdy znajdzie coś dla siebie. Głównym profilem, z racji miejsca, jest profil windsurfingowy. Na uwagę zasługuje również profil taneczny oraz ogólny. Na profil ogólny dzieci zabierają swoje rowery, gdyż to klimatyczne miejsce jest prawdziwą pokusą do wypraw rowerowych.
Zajęcia profilowe odbywają najczęściej w "bloku zajęć" do obiadu, a po obiedzie i kolacji grupy przebywają razem co sprzyja nawiązywaniu interesujących znajomości i przyjaźni na długie lata. Wyjazd do Osłonina szczególnie podoba się nastolatkom, oraz osobom gustującym w wycieczkach, gdyż poza zajęciami profilowymi lubimy jeździć nad morze i zwiedzać okoliczne miejscowości.
Czytaj więcej
Obóz Letni Człuchów 2018Pokaż galerie W ośrodku położonym nad jeziorem Rychnowskim nie brakuje atrakcji i nawet osoby z dużą nadwyżką energii będą się jej mogły pozbyć.
Ośrodek stworzony jest do wypoczynku dzieci i młodzieży. Duży teren zapewnia swobodę i możliwość aktywnego spędzenia wolnych chwil bez przeszkadzania innym.
Sporty wodne, bananabus i inne zabawki za motorówką, rowery, piłka nożna, siatkowa i koszykowa, badminton, batut, tenis stołowy gry i zabawy terenowe, slackline, park wodny i linowy, a także ogniska, dyskoteki i karaoke to nie wszystkie atrakcje jekie spotkają dzieci decydujące się na wyjazd do Człuchowa.
Człuchów, jest dla wielu, z racji organizowanego od kilku lat profilu żeglarskego pt. Optymistyczna Przygoda, rozpoczęciem przygody z żeglarstwem. Wielu z uczestników tego profilu, po osiągnięciu wymaganego wieku, wybiera profil windsurfingowy w Osłoninie, aby poszerzać swoje umiejętności.
Tutaj także organizujemy profil "Krótka Przygoda" będący skróconą wersją programu ogólnego, a przeznaczonego dla najmłodszych, dla których jest to pierwszy obóz.
Czytaj więcej

Darłówko - w odpowiedzi na liczne Państwa prośby postanowiliśmy zorganizować wypoczynek bezpośrednio nad morzem. Ośrodek, który proponujemy znajduje się w odległości 50m od morza i 150m od ścisłego centrum Darłówka. Darłówko jest nadmorską częścią miasta Darłowa, położoną u ujścia rzeki Wieprzy do Bałtyku, na Wybrzeżu Słowińskim. Jak na wszystkich naszych obozach planujemy tu wypoczywać aktywnie. Bliskie położenie miejscowości nadmorskich, takich jak Jarosławiec, Dąbki itd. zachęca do zabrania ze sobą rowerów przez wszystkich uczestników. Będziemy także, jak wszędzie, korzystać ze sportów wodnych, a także atrakcji parku wodnego "Jan". Z racji zakwaterowania w domkach, nie polecamy wyjazdu najmłodszym, którzy mogą bać się w nocy pozostawać w domku bez wychowawcy.
W tym roku nie planujemy żadnego profilu, chcemy z Wami poznać to miejsce aby w pełni skorzystać z jego potencjału.

Czytaj więcej

Na naszych obozach ograniczamy dostęp do telefonów komórkowych. Prosimy nie zgłaszać na obóz dzieci, które posiadają naganną, nieodpowiednią lub poprawną ocenę z zachowania na koniec I semestru. Nie będą przyjęte.
W czerwcu, dla osób które jadą z nami pierwszy raz oraz zainteresowanych, zorganizujemy spotkanie informacyjne.